Marius Măldărăşanu s-a enervat cumplit! Ce a spus după înfrângerea cu Voluntari: ‘Este frustrant’ + Adevăratul obiectiv al celor de la Hermannstadt

Marius Măldărăşanu s-a enervat cumplit! S-a aflat ce a spus după înfrângerea cu Voluntari. Cei de la Hermannstadt au pierdut, scor 0-1, în deplasarea din Ilfov şi se teme pentru evitarea retrogradării.

Marius Măldărăşanu era un car de nervi după meciul cu Voluntari. Spune că echipa sa nu merita să piardă acest meci.

Marius Măldărăşanu s-a enervat cumplit!

FC Voluntari a câștigat, pe teren propriu, scor 1-0, în fața celor de la FC Hermannstadt. A fost un meci din cadrul etapei a 2-a a play-out-ului din Superliga. Unicul gol al acestei partide a fost marcat de George Merloi, în minutul 70, din penalty.

Marius Măldărășanu s-a declarat nemulțumit de rezultatul final. Spune că echipa sa ar fi meritat să plece cu cel puțin un punct din partida cu ilfovenii. În urma acestui rezultat, Hermannstadt ocupă poziția a 8-a, cu 23 de puncte, iar Voluntari se află pe locul al 12-lea în Superliga, cu 17 puncte.

”Jocul nostru a fost unul consistent. Am avut și ocazii în prima repriză. Multe nu sunt de spus. În deplasare n-am adunat puncte ca în sezonul trecut, dar am fost mai buni pe teren propriu. Este frustrant. Nu meritam să pierdem. Nu sunt subiectiv deloc, ăsta e fotbalul.

Presiunea este mare. Ei și-au văzut interesul. Părea că se duce spre 0-0. Era mai corect. În momentul în care poți prinde două rezultate negative, poți ajunge la retrogradare. Trebuie să luăm puncte. Îmi doresc să câștigăm. Jocul e făcut din momente.

Eu și Florin Pîrvu suntem prieteni buni. El este nașul nașului meu. Acum nu stau să mă gândesc că a câștigat el. Ăsta e fotbalul. Odată îmi iese mie, odată îi iese lui. Sunt supărat pentru că puteam să obținem un punct. La echipele din play-out se vede teamă în anumite momente”, a declarat Marius Măldărășanu, la finalul meciului, în direct la Digi Sport.