Marius Măldărășanu, în genunchi. Hermannstadt – U Cluj s-a terminat. Sibienii au ratat un penalty și au avut un gol anulat

Nimic nu i-a ieșit echipei lui Marius Măldărășanu. FC Hermannstadt a pierdut meciul cu U Cluj, scor 0-1, după ce a avut un gol anulat și a ratat un penalty.

Clujenii au deschis scorul rapid. Ioan Filip a marcat cu o superbă execuție cu călcâiul, pe spate, după ce Dan Nistor a croșetat prin defensiva a sibienilor. Până la finalul reprizei au mai existat ocazii dar scorul a rămas neschimbat.

În minutul 71, Hermannstadt a marcat, dar golul a fost anulat. Balaure a finalizat cu capul, din interiorul careului, după o centrare foarte bună a lui Popescu. După două minute de analiză VAR, golul a fost anulat pe motiv de ofside.

Sibienii au primit un penalty în minutul 84, dar scorul a rămas neschimbat. Matko Babic a executat lovitura de pedeapsă, însă Andrei Gorcea a apărat.

FC Hermannstadt – U Cluj, echipe de start

Hermannstadt: Letica – I. Stoica, F. Bejan, C. Ene – Butean, Biceanu, Alhassan, Opruț – P. Petrescu, D. Paraschiv, C. Popescu
Rezerve: Muțiu, Medina, Antoche, S. Balaure, Oroian, C. Bărbuț, Limaj, G. Iancu, Babic
Antrenor: Marius Măldărășanu
Absenți: Sota Mino (suspendat)

U Cluj: Gorcea – Martic, F. Ilie, Ipas, D. Oancea – Chipciu, I. Filip, R. Pires, Bic – D. Nistor – M. Thiam
Rezerve: Iliev, Pițian, A. Miron, Goranov, Remacle, L. Fulop, Haită, I. Stoica, Ze Gomes
Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău

Stadion: Municipal (Sibiu)