Marius Măldărășanu a recunoscut! Avertisment pentru propria echipă după meciul cu Botoșani: ‘Am avut noroc’ + Sibienii au egalat în prelungiri

Marius Măldărășanu și-a felicitat elevii după meci, dar a trimis și un avertisment după meciul cu Botoșani.

FC Hermannstadt este pe primul loc în play-out. Sibienii au câștigat un punct cu FC Botoșani, după ce meciul s-a terminat la egalitate, scor 1-1.

Marius Măldărășanu, avertisment pentru propria echipă

Marius Măldărășanu a ținut să-și felicite echipa și spune că punctul obținut pentru ei valorează cât trei. Sibienii au jucat în 10 oameni din minutul 24, după ce Murgia a văzut direct roșu. Golurile au fost marcate de Sebastian Mailat și Cristian Neguț.

”De data asta s-a întâmplat bine pentru noi. A fost un meci tensionat. Pe care l-am început bine. Am avut o situație bună la centrarea lui Ianis Stoica la Balaure. A venit și acea eliminare. În a doua repriză nu au avut nicio ocazie. A venit acea fază care a decis soarta jocului. Le-am spus că tot ce li s-a întâmplat se va întoarce. Era norma să riscăm. Norocul s-a întors și de patea noastră. E un punct cât o victorie.

Toți au intrat foarte bine, au intrat cu ceva. Poate le-au dat un impuls și celorlalți. E greu. Dacă jucam 11 contra 11, poate lucrurile erau diferite. I-am felicitat. Trebuia să ne apărăm bine.

Eu le cer personalitate, să vină cu ceva. Cred foarte mult în ei. Multe nu sunt de spus. Este un punct norocos, dar un punct cât o victorie.”, a spus Marius Măldărășanu după meci.