Lovitură totală pentru un tricolor! A încasat o înfrângere dureroasă. Edi Iordănescu trebuie să ştie

Lovitură totală pentru un tricolor! A încasat o înfrângere dureroasă. Edi Iordănescu trebuie să ştie. Unul dintre cei mai importanţi jucători ai echipei naţionale nu se regăseşte deloc la echipa de club.

Tricolorul lui Edi Iordănescu a încasat o nouă înfrângere dureroasă în Serie A. S-a terminat Empoli – AC Milan 0-3.

Lovitură totală pentru un tricolor!

Cele două echipe s-au întâlnit în etapa #19 din primul eșalon al Italiei, pe ”Stadio Carlo Castellani”. La capătul celor 90 de minute, AC Milan a obținut toate cele trei puncte. A fost o victorie lejeră pentru milanezi. Ruben Loftus Cheek (11′), Olivier Giroud (31′) și Chaka Traore (88′) au fost cei trei marcatori.

În schimb, Răzvan Marin, cotat la 2.5 milioane de euro de site-urile de specialitate, a intrat pe parcurs în fața milanezilor. Şi-a făcut apariţia pe teren în minutul 74, înlocuindu-l pe Alberto Grassi. Românul a văzut cartonașul galben în minutul 81 și nu i-a impresionat pe italieni.

A primit o notă mică din partea Tuttomercatoweb, 5.5. ”O intrare care trebuie uitată. Primește imediat cartonașul galben și la golul de 3-0 îl lasă prea ușor pe Pulisic să treacă pe lângă el”, au spus italienii.

După această înfrângere, Empoli se află pe locul 19 cu 13 puncte, după 19 etape desfășurate în Serie A. Trei victorii, patru rezultate de egalitate și 12 înfrângeri a înregistrat clubul până acum. De cealaltă parte, AC Milan ocupă locul trei cu 39 de puncte. Se află la patru punte în spatele lui Juventus și la nouă de liderul și rivala din oraș, Inter.