Probleme mari pentru Ianis Hagi! Tricolorul nu se mai regăseşte. Edi Iordănescu trebuie să ştie

Probleme mari pentru Ianis Hagi! Tricolorul nu se mai regăseşte. Edi Iordănescu trebuie să ştie. Mijlocaşul român împrumutat de Alaves de la Rangers a avut o nouă prestaţie slabă în tricoul echipei spaniole.

Ianis Hagi a fost titular în meciul disputat de Alaves în compania celor de la Betis în 16-imile Cupei Spaniei.

Probleme mari pentru Ianis Hagi!

Aflat la prima partidă în care a jucat din primul minut după o lună de pauză, Ianis Hagi a avut o prestație slabă. Internaționalul român a atins mingea de 19 ori în cele 65 de minute în care s-a aflat pe teren și a reușit 8 din cele 10 pase încercate.

Mai mult, a trimis două șuturi către poarta lui Betis, a avut un dribling nereușit, a comis un fault și a câștigat ambele dueluri aeriene în care a fost implicat. Pentru prestația sa, mijlocașul a fost notat cu 6,8 de portalul Sofascore, una dintre cele mai mici calificative din tabăra lui Alaves.

Jucătorul împrumutat de Rangers în La Liga a fost primul schimbat din echipa celor de la Alaves. În minutul 65, el i-a lăsat locul lui Simeone. Alaves s-a impus cu 1-0 grație reușitei lui Benavidez din minutul 57.