Lovitură totală pentru Răzvan Marin! Tricolorul a comis-o grav. Edi Iordănescu trebuie să ştie

Lovitură totală pentru Răzvan Marin! Tricolorul a comis-o grav. Edi Iordănescu trebuie să ştie. Totul s-a întâmplat chiar înaintea EURO 2024, unde mijlocaşul român ar putea să fie titular.

O nouă veste proastă pentru selecţionerul Edi Iordănescu. Răzvan Marin a comis-o şi echipa sa a pierdut.

Lovitură totală pentru Răzvan Marin!

Edi Iordănescu pare că nu are de unde să aleagă jucători pentru EURO 2024. Majoritatea stranierilor sunt rezerve. Cei care joacă greşesc decisiv şi echipele lor pierd. Este şi cazul lui Răzvan Marin.

Bologna a învins, în deplasare, scor 1-0, formaţia Empoli, în primul meci al etapei a 29-a din Serie A. Antrenorul lui Empoli, Davide Nicola, a început meciul cu mijlocaşul român Răzvan Marin ca titular. Mai mult, tricolorul a fost chiar integralist, dar a greşit decisiv la singurul gol al întâlnirii.

Meciul a fost dominat de oaspeţi care au ratat ocazii mari de gol, cum a fost cea a lui Orsolini, din minutul 87. Mai mult, în minutul 90+5 Giovanni Fabbian a marcat golul victoriei, după o pasă greşită a lui Răzvan Marin, care a fost integralist.

Empoli, se află pe locul 17, cu 25 de puncte, în timp ce Bologna are 54 de puncte şi ocupă poziţia a patra în ierarhia din Serie A. Echipa unde joacă tricolorul este ameninţată serios cu retrogradarea în Serie B.