Lovitură totală pentru Răzvan Marin! Probleme mari pentru tricolor. Edi Iordănescu trebuie să ştie

Lovitură totală pentru Răzvan Marin! Probleme mari pentru tricolor. Edi Iordănescu trebuie să ştie. Jucătorul naționalei a fost titular în eșecul echipei de la meciul din etapa cu numărul 16 din Serie A.

Echipa la care este legitimat Răzvan Marin a pierdut în fața celor de la Torino cu scorul de 1-0. Meciul s-a jucat pe ”Stadio Olimpico di Torino”.

Lovitură totală pentru Răzvan Marin!

Singurul meci al partidei a fost înscris de Duvan Zapata în minutul 25. Răzvan Marin a fost titular în eșecul echipei. Românul a adunat 61 de minute pe teren, după care a fost schimbat cu Mattia Destro.

Publicația calciomercato.com l-a notat pe Răzvan cu 5.5. ”Încearcă să ajute echipa, dar se vede că în această seară nu i-au reușit prea multe”, au spus italienii despre Marin.

Marin se află la Empoli din iulie 2022 sub formă de împrumut de la Cagliari Calcio, și mai are contract până la finalul sezonului actual.

În primul eșalon Italiei, jucătorul de la națională a reușit să strângă 48 de apariții, în care a marcat 2 goluri și a oferit 4 pase decisive.

Empoli se află pe locul 18, cu 12 puncte obținute, în clasamentul din Seria A. Echipa a înregistrat trei victorii, trei rezultate de egalitate și 10 înfrângeri.