Lovitură totală pentru Răzvan Lucescu! Nu a avut nicio șansa în derby. A pierdut și prima poziție în clasament

Lovitură totală pentru Răzvan Lucescu. PAOK Salonic a pierdut în deplasare, scor 1-2, derby-ul orașului disputat împotriva celor de la Aris, în etapa a 17-a din Grecia.

Echipa lui Răzvan Lucescu a pierdut primul loc în clasament după această primă înfrângere suferită în 11 meciuri, în toate competițiile.

Lovitură totală pentru Răzvan Lucescu

PAOK Salonic a trecut pe locul doi în Grecia după ce a pierdut, 1-2, duminică, în deplasare, derby-ul oraşului Salonic disputat cu rivala Aris.

După o primă repriză fără goluri, Aris a lovit în startul părţii secunde. Magomed Shapi Suleyman a marcat minutul 46. Kike Siverio a majorat avantajul gazdelor, în minutul 59. Elevii lui Răzvan Lucescu nu au mai putut decât să se apropie la un gol, după reuşita lui Abdul Baba Rahman, din minutul 79.

Pentru echipa antrenată de român aceasta este prima înfrângere în 11 meciuri. În clasament, PAOK a trecut pe locul al doilea, cu 38 de puncte. Este întrecută de Panathinaikos, care are 40 de puncte. Aris Salonic se află pe locul al cincilea, cu 27 de puncte.

PAOK va juca următorul meci în deplasare cu Volos, în Cupa Greciei.