Lovitură totală pentru Radu Drăguşin! Tricolorul nu a avut nicio şansă. Edi Iordănescu, în alertă

Lovitură totală pentru Radu Drăguşin! Tricolorul nu a avut nicio şansă. Edi Iordănescu este în alertă. Formația internaționalului român a suferit o înfrângere usturătoare în partida cu Atalanta Bergamo, de pe teren propriu.

Echipa Atalanta Bergamo a învins duminică seara, pe teren propriu, scor 2-0, formaţia Genoa, în etapa a 9-a din Serie A.

Lovitură totală pentru Radu Drăguşin

Atalanta s-a impus în fața celor de la Genoa, după două goluri marcate în repriza secundă. Radu Drăguşin a avut o bună ocazie de gol în minutul 66, dar Carnesecchi a respins.

La 1-0 pentru gazde, Puşcaş a avut o mare ocazie de egalare, dar a ratat (min. 90+5), iar Ederson a înscris imediat al doilea gol al gazdelor.

La Genoa, Radu Drăguşin a fost integralist, iar George Puşcaş a intrat în minutul 83.

În clasamentul din Serie A, Genoa este pe locul 15, cu 8 puncte, iar Atalanta este pe locul 6, cu 16 puncte.