Lovitură totală pentru Radu Drăguşin! Anunţul momentului despre tricolor. Nu mai are nicio şansă

Lovitură totală pentru Radu Drăgușin în campionatul englez. Anunţul momentului despre tricolor. Nu mai are nicio şansă să îi ia locul lui Micky van de Ven, cu care se luptă pentru același post.

Radu Drăgușin nu a avut o evoluție uimitoare până acum la Tottenham. Românul este rezerva olandezului și joacă titular doar când rivalul său este accidentat.

Lovitură totală pentru Radu Drăgușin!

Evoluția lui Radu Drăgușin (22 de ani) la Tottenham nu este așa cum și-o imagina! Antrenorul Ange Postecoglou  îl laudă pe Micky van de Ven. Fotbalistul este titular pe același post cu internaționalului român.

Micky van de Ven a revenit pe teren după accidentarea suferită. În tot acest timp, Radu Drăgușin a fost titular la formația din Premier League. Tottenham a ajuns în primele patru echipe din primul eșalon englez, iar evoluția olandezului din meciul cu Nottingham Forest, scor 3-1, a fost lăudată de tehnician.

„Are un apetit și o determinare reală pentru a fi cel mai bun în fiecare meci. Munca sa defensivă a fost din nou remarcabilă astăzi și este o lovitură grozavă golul dintr-o lovitură de departajare bine lucrată..
Este meritul lui. Nu suntem noi cei care îi vom pune limite în ceea ce privește creșterea lui. Noi continuăm să le oferim un mediu pentru ca acești băieți să continue să se forțeze. Nu doar Micky, ci și ceilalți vor fi trași după ei, pentru că toți sunt în competiție”, a declarat Ange Postecoglou, conform The Independent.

De altfel, antrenorul englezilor, Ange Postecoglou afirmă că olandezul a schimbat soarta meciului. După un șut excelent executat și a reușit să marcheze pentru formația sa în minutul 52.

„Nu-mi pasă deloc de cursa pentru locul patru. Ceea ce mă interesează este modul în care progresează echipa. Sunt mulțumit de ziua de astăzi. A avut un pic din tot. Am început bine meciul, nu doar grație golului, cred că am controlat bine jocul.

Apoi am primit un gol de pe contraatac, ceea ce a fost dezamăgitor. Am crezut că ne-am pierdut puțin calea spre finalul primei reprize, dar a urmat o super reacție și întreaga a doua repriză am fost cu adevărat dominanți”, a mai spus managerul lui Spurs.

Radu Drăgușin a semnat cu Tottenham în luna ianuarie 2024 un contract valabil până în 2030.