Lovitură totală pentru Marius Şumudică! Antrenorul român ar putea fi dat afară de la Gaziantep. A încasat-o din nou

Lovitură totală pentru Marius Şumudică! Antrenorul român ar putea fi dat afară de la Gaziantep. A încasat-o din nou, de această dată chiar de ziua lui. Echipa pregătită de tehnicianul român este într-o criză uriaşă.

Marius Şumudică nu mai reuşeşte să o redreseze pe Gaziantep. A încasat o nouă înfrângere în Turcia.

Lovitură totală pentru Marius Şumudică!

Marius Şumudică este în mare pericol. Echipa antrenată de către tehnicianul român, Gaziantep FK, a suferit o nouă înfrângere în campionatul Turciei. Şumudică i-a folosit pe toţi cei patru jucători români în componenţă, dar nici aşa nu a reuşit să evite un nou eşec în Superlig.

Gaziantep a fost învinsă, în deplasare, cu scorul de 1-0, de echipa Antalyaspor. A fost un meci din etapa a 28-a a campiionatului Turciei. Golul a fost marcat de Larsson, în minutul 40.

Alexandru Maxim, Denis Drăguş şi Florin Niţă au fost integralişti, iar Deian Sorescu a intrat pe teren în minutul 64. Echipa celor cinci români ocupă locul 18 în clasament, cu 28 de puncte, în timp ce Antalyaspor este pe 8, cu 38 de puuncte.