Lovitură totală pentru Ianis Hagi! Tricolorul nu mai are nicio şansă la Alaves. Noi veşti proaste pentru Edi Iordănescu

Lovitură totală pentru Ianis Hagi! Tricolorul nu mai are nicio şansă la Alaves. Noi veşti proaste pentru Edi Iordănescu înaintea EURO 2024. Tricolorul nu mai are nicio şansă să joace la echipa bască.

Ianis Hagi continuă să fie o umbră la echipa de club. Pare că nu mai are nicio şansă să joace la Alaves până la expirarea împrumutului.

Lovitură totală pentru Ianis Hagi!

Echipa bască Alaves a învins duminică seara, pe teren propriu, scor 2-0, gruparea Atletico Madrid, în etapa a 32-a din La Liga. Istoria partidei de pe Mendizorroza s-a scris în minutul 15.

Atunci, Kike Garcia i-a pasat lui Carlos Benavidez şi acesta a marcat primul gol al meciului. Elevii lui Simeone au dominat repriza secundă, dar nu au reuşit să îl învingă pe portarul gazdelor, Antonio Sivera.

Mai mult, abia intrat în minutul 88, Luis Rioja a înscris superb, din voleu, patru minute mai târziu, din centrarea lui Carlos Vicente. Astfel, Alaves, a ieşit victorioasă cu 2-0 şi poate să se gândească la viitorul sezon din La Liga.

Cei doi internaţionali români prezenţi în loturile celor două echipe, mijlocaşul Ianis Hagi, de la Alaves şi portarul Horaţiu Moldovan, de la Atletico Madrid, au fost rezerve neutilizate. În clasamentul campionatului spaniol Atletico Madrid este pe locul 4, cu 61 de puncte, iar Alaves se află pe locul 13, cu 35 de puncte.