Lovitură totală pentru Ianis Hagi! Tricolorul nu mai are nicio şansă la Alaves. A ratat şi ultimul meci

Lovitură totală pentru Ianis Hagi! Tricolorul nu mai are nicio şansă la Alaves. A ratat şi ultimul meci. Edi Iordănescu are de ce să fie îngrijorat din cauza unuia dintre cei mai importanţi jucători români.

Ianis Hagi nu mai prinde echipa deloc la Alaves. Tricolorul a fost rezervp neutilizată şi la ultimul meci din La Liga.

Lovitură totală pentru Ianis Hagi!

Ianis Hagi a văzut doar de pe banca de rezerve victoria celor de la Alaves, din ultima etapă. Bascii s-au impus, în deplasare, într-un meci nebun, contra celor de la Sevilla. A fost Sevilla-Alaves 2-3, într-un meci din cadrul etapei cu numărul 20 din La Liga.

Golurile acestei partide au fost marcate de Rafa Mir (minutul 70) și Lucas Ocampos (minutul 81, penalty) pentru gazde. Pentru Alaves au marcat Nahuel Tenaglia (minutul 26) și Kike Garcia (minutul 40) și Ruben Duarte (minutul 90) pentru Alaves.

Ianis Hagi a fost rezervă neutilizată în această partidă. În urma acestei victorii, Alaves se află pe locul al 13-lea din clasamentul La Liga, cu 20 de puncte acumulate după 20 de runde. De partea cealaltă, Sevilla ocupă poziția a 16-a, cu 16 puncte obținute după 20 de meciuri.