Lovitură totală pentru Ianis Hagi! Tricolorul, atacat grav de spanioli. Are probleme mari

Lovitură totală pentru Ianis Hagi! Tricolorul, atacat grav de spanioli. Are probleme mari. Tricolorul de la naționala lui Edi Iordănescu a stat pe banca de rezerve, la meciul de vineri cu Sevilla.

Echipa lui Ianis Hagi s-a impus în fața celor de la Sevilla, în meciul din etapa cu numărul 20 din La Liga, scor 3-2.

Lovitură totală pentru Ianis Hagi!

Ianis Hagi nu a prins minute nici la meciul din etapa precedentă și nici la meciul de vineri seara, însă a jucat la meciul din Cupa Spaniei, cu Betis, scor 1-0.

Jurnaliștii spanioli au făcut câteva remarci cu privire la Ianis. Aceștia au notat faptul că fiul „Regelui” nu este luat în calcul de tehnicianul echipei pentru echipa de start.

„Deși Ianis Hagi are un anumit rol și a primit minute aproape în fiecare meci, performanța lui a scăzut și nu pare o opțiune valabilă pentru formația noastră”, au scris spaniolii.