Lovitură totală pentru Elias Charalambous! Probleme mari după cantonamentul din Antalya. A pierdut doi jucători

Lovitură totală pentru Elias Charalambous! Probleme mari după cantonamentul din Antalya. A pierdut doi jucători. FCSB trăieşte periculos înainte de reluarea Superligii. Cantonamentul a făcut două victime.

Elias Charalambous are de ce să fie îngrijorat. Doi dintre jucătorii săi au probleme medicale. Pot rata debutul în Superliga, în 2024.

Lovitură totală pentru Elias Charalambous!

FCSB e lovită crunt de accidentări. Gruparea finanțată de Gigi Becali tocmai a aflat că i-a pierdut pe Darius Olaru și Luis Phelipe. Ambii jucători au ieșit din amicalul cu austriecii de la LASK Linz cu probleme medicale, conform prosport.ro. Elias Charalambous riscă să nu îi poată folosi la primul meci oficial din 2024, cu UTA.

FCSB a câştigat singurul meci amical din cantonament, cu LASK Linz, grupare care se află pe locul 3 în Austria. Brazilianul Luis Phelipe a marcat primul său gol pentru FCSB, iar în repriza secundă s-au desprins pe tabelă. Florinel Coman a punctat în minutul 64 și a dus scorul la 2-0. LASK a redus din diferență în minutul 70, prin Marin Ljubicic. David Miculescu a închis tabela.

Mai mult, căpitanul Darius Olaru a suferit o accidentare la piciorul stâng și nu a mai putut continua partida. La scurt timp după schimbarea lui Olaru, Luis Phelipe a acuzat și el probleme medicale. A resimţit o jenă în zona coapsei, iar Charalambous l-a înlocuit și pe el.

Baba Alhassan, transferat de Gigi Becali de la FC Hermannstadt în această iarnă, pentru 600.000 de euro, se resimte și el.