Lovitură totală pentru Dennis Man! Anunţul de ultimă oră al italienilor. Edi Iordănescu trebuie să ştie

Lovitură totală pentru Dennis Man! A apărut anunţul de ultimă oră al italienilor despre Valentin Mihăilă. Edi Iordănescu trebuie să ştie ce se întâmplă cu jucătorii de la națională.

Valentin Mihăilă a fost lăudat după primul gol înscris pentru Parma în actualul sezon. Mihăilă a reușit să marcheze în meciul cu Palermo, încheiat la egalitate, scor 3-3.

Lovitură totală pentru Dennis Man

Valentin Mihăilă a fost comparat cu Dennis Man, fotbalistul care are un sezon incredibil în Serie B. El are 6 goluri înscrise în campionat pentru formația lui Fabio Pecchia.

Massimo Susic, fost jucător al „cruciaților” l-a lăudat pe internaţionalul român Valentin Mihăilă.

„Dacă poate fi o încurajare pentru el? Categoric. Mihăilă a preluat locul lui Man și a reușit să marcheze. Acest lucru e foarte important pentru un jucător și e un stimul suplimentar.

Dimpotrivă, un jucător care nu înscrie e un pic reținut. Să sperăm că e primul gol dintr-o serie lungă începând cu meciul următor. Dar, repet, în general, toți jucătorii îi plătesc încrederea lui Pecchia”, a afirmat Massimo Susic, conform Parmalive.com.

Italienii de la Parmalive.com au scris că Mihăilă şi-a „bătut joc” de Pigliacelli la golul marcat în minutul 90+1.

„Când părea că meciul se încheie, Parma zguduie din nou în timpul prelungirilor, cu primul gol (și foarte frumos) al lui Valentin Mihăilă, care a șutat cu piciorul drept și l-a batjocorit pe Pigliacelli”, a mai scris publicația citată.