Vestea momentului despre Dennis Man! Ce a făcut tricolorul la ultimul meci. Şi Valentin Mihăilă direct vizat

Vestea momentului despre Dennis Man! S-a aflat ce a făcut tricolorul la ultimul meci. Coechipierul său, Valentin Mihăilă, de asemenea, direct vizat. Românii au fost în prim plan la ultimul meci.

Dennis Man, notat surprinzător în urma prestației sale din partida Parma – Palermo! Aceeași situație și pentru Valentin Mihăilă.

Vestea momentului despre Dennis Man!

Parma – Palermo s-a terminat 3-3, duel ce s-a desfășurat în cadrul etapei #16 din Serie B!

Dennis Man și-a câștigat titularizarea în partida contra rivalei, fiind scos din teren abia în minutul 73 al duelului.

Românul a fost înlocuit de către coechipierul său, Valentin Mihăilă, care a reușit să impresioneze chiar din primul minut al prelungirilor.

Atacantul a bifat un gol, în urma unui șut superb de la marginea careului. Scorul final al meciului a fost 3-3, după ce Gabriel Charpentier a reușit să marcheze la 4 minute distanță de reușita lui Mihăilă.

Conform Tuttomercatoweb, italienii i-au notat pe Man și pe Mihăilă cu nota 6,5.

”Foarte activ în bandă. Cele mai interesante acțiuni ale Parmei vin de cele mai multe din piciorul lui, deși astăzi nu a reușit să marcheze!”, au scris jurnaliștii despre Dennis Man.

”Marchează un gol fundamental pe final prin care face 2-3 și îi permite Parmei să spere din nou!”, au afirmat italienii despre Valentin Mihăilă.

”Devine din ce în ce mai bun!”

Fabio Pecchia, antrenorul Parmei, a avut numai cuvinte de laudă la adresa lui Valentin Mihăilă. „Devine din ce în ce mai bun. Atât de multă calitate!”, a spus Pecchia, după meciul cu Fiorentina.

Mihăilă are o cotă de piață în valoare de 2,4 milioane de euro, conform site-urilor de specialitate.