Lovitură totală pentru Dan Petrescu! Tocmai s-a terminat meciul. A fost aproape de a-şi pierde un jucător important

Lovitură totală pentru Dan Petrescu! Tocmai s-a terminat meciul. S-a aflat ce au făcut cei de la CFR Cluj în ultimul amical dinaintea reluării Superligii. Trupa din Gruia nu a reuşit decât un egal, 1-1, contra celor de la Hermannstadt, 1-1 (0-0), luni, la Cluj-Napoca, într-un meci amical.

Trupa lui Dan Petrescu a fost condusă după golul marcat de Petrişor Petrescu, din lovitură liberă.

Lovitură totală pentru Dan Petrescu!

CFR Cluj a reuşit egalarea prin Anton Maglica, în minutul 60. Dan Petrescu a rulat tot lotul pe care l-a avut la dispoziţie în acest meci.

Portarul campioanei, Cristi Bălgrădean, a plonjat la o minge, iar la aterizare s-a lovit cu capul de o bară de metal care susținea plasa porții. Portarul a avut nevoie de intervenția ambulanței prezente la stadion. A primit îngrijiri la fața locului, nu a fost transportat la spital, dar a fost înlocuit, conform as.ro.

CFR a început cu Scuffet – Braun, Billong, Ţîru, Peteleu – Hoban, Muhar – Bordeianu, Cvek, Fica – Maglica.

În repriza secundă au evoluat Bălgrădean (Pînzariu) – Braun, Billong (Kolinger), Ţîru (Yuri), Peteleu – Hoban, N. Boateng (Razak) – Filip, Cvek, Fica – Maglica.

FC Hermannstadt a început cu: Muţiu – Medina, Antoche, C. Ene, Issah – Mino, D. Iancu – Balaure, Limaj, G. Iancu – Babic. Pe parcursul ambelor reprize a fost rulat întreg lot al sibienilor.