Lovitură totală pentru Dan Petrescu! Echipa românului a încasat-o grav. Ar putea fi dat afară

Lovitură totală pentru Dan Petrescu! Echipa românului a încasat-o grav. Ar putea fi dat afară. Fostul tehnician al celor de la CFR Cluj este din ce în ce mai contestat de către coreeni.

Dan Petrescu nu se află deloc într-o perioadă bună în Coreea. Formaţia românului, Jeonbuk Motors, a fost învinsă, miercuri, în deplasare, cu scorul de 2-0, de echipa Jeju United. A fost un meci din prima ligă sud-coreeană.

Lovitură totală pentru Dan Petrescu!

Învingătorii au marcat prin Yeo Hong-Gyu ’30 şi Jn Seong-Uk ‘90+8. În minutul 80, de la Jeonbuk, echipa lui Dan Petrescu, a fost eliminat Kim Jin-Su. După cinci etape, Jeonbuk este pe ultimul loc în clasament, cu doat trei puncte. Jeju ocupă poziţia a şasea, cu 7 puncte.

Tehnicianul român era contestat dur de către fani chiar înaintea acestei înfrângeri. I s-a cerut demisia în mai multe rânduri. Asta şi după ce Jeonbuk Motors a ratat şi alt obiectiv important al sezonului. A fost eliminată încă din sferturile de finală, din Liga Campionilor Asiei.