Dan Petrescu s-a enervat cumplit! Antrenorul român şi-a ieşit din minţi după ultimul meci: ‘E o ruşine’

Dan Petrescu s-a enervat cumplit! S-a aflat ce s-a întâmplat la ultimul minți de l-a făcut pe antrenorul român să-și iasă din minţi. Atac devastator asupra jucătorilor echipei. Au ajuns la retrogradare.

Jeonbuk a terminat, la egalitate, scor 2-2 meciul cu Ulsan HD. Acest lucru l-a înfuriat pe Dan Petrescu. În urma meciului, echipa s-a clasat pe locul 9 în clasamentul din Coreea de Sud. Poziție care duce direct la barajul de retrogradare.

Dan Petrescu s-a enervat cumplit!

După meci, potrivit biz.chosun.com, Dan Petrescu a făcut câteva remarci asupra jocului elevilor săi. A subliniat faptul că echipa se confruntă cu foarte multe probleme în lot, însă trebuie să facă cumva să găsească soluții, pentru a scăpa de retrogradare.

„A fost un meci foarte greu. În prima repriză, au existat câteva probleme. Jucătorii au reacţionat după ceea ce a fost cea mai proastă repriză a sezonului. A fost bine că am reuşit să egalăm, dar îmi pare rău că nu le-am adus fanilor victoria.

Trebuie să câştigăm. E bine că am încheiat meciul la egalitate. Accidentările şi penalty-urile ratate nu sunt un lucru bun. În special, accidentarea bruscă a lui Hong Jeong-Ho este una nefericită. Jung Tae-wook, care a intrat ca rezervă, a jucat și el bine, dar cel mai important lucru a fost să nu se accidenteze.

Este o ruşine că nu avem nicio victorie, dar nu depinde de jucători. Vreau ca jucătorii să se simtă bine şi să aibă spirit de luptă. Au marcat goluri frumoase, dar au primit din cauza greşelilor comise. Nu vreau să pun presiune pe ei. Avem mulţi jucători accidentaţi şi trebuie să găsim soluţii repede”, a declarat Dan Petrescu.