Lovitură totală pentru Andreea Bălan! Le-a stricat Revelionul. Ce a făcut iubitul sportiv în ultima zi a anului / Foto

Lovitură totală pentru Andreea Bălan! Le-a stricat Revelionul. S-a aflat ce a făcut iubitul sportiv în ultima zi a anului. Victor Cornea a revenit în curcuitul ATP în faţa unui star mondial.

A fost cu ghinion revenirea pentru iubitul Andreei Bălan. Victor Cornea a pierdut la debutul în proba de dublu a turneului ATP 250 de la Brisbane.

Lovitură totală pentru Andreea Bălan!

Cel mai bun jucător român al momentului, Victor Cornea, a făcut tandem cu indianul Sriram Balaji. Au început bine meciul cu perechea formată din Grigor Dimitrov (Bulgaria) și Sebastian Korda (SUA).

Dimitrov și Korda, doi jucători importanți din circuitul ATP, au reușit să întoarcă meciul. Iubitul Andreei Bălan şi partenerul său au câştigat primul set, scor 6-2. Au pierdut apoi al doilea set 5-7, şi întâlnirea în super tie-break, scor 4-10.

Victor Cornea, aflat pe locul 68 ATP în clasamentul de dublu, a evoluat pentru prima oară în echipă cu indianul Sriram Balaji. Ciar cei doi au făcut un joc solid, mai ales în primul set.

Grigor Dimitrov și Sebastian Korda le-au luat doar două game-uri românului și indianului în actul inaugural. Bulgarul și americanul și-au ridicat nivelul de joc în setul al doilea.

Cele două echipe au mers umăr la umăr până la 5-5, când Dimitrov și Korda au rupt echilibrul, adjudecându-și două game-uri la rând și inclusiv setul. Meciul s-a decis în urma unui super tie-break, dominat de perechea bulgaro-americană, scor 2-6, 7-5, 10-4.

Astfel, iubitul Andreei Bălan are un start ratat de sezon. Urmează însă mai multe participări la turnee din Australia şi Noua Zeelandă.