Lovitură teribilă pentru Nicolae Dică! Vicecampioana a încasat-o la Cluj Napoca. Şepcile roşii nu i-au dat nicio şansă

Lovitură teribilă pentru Nicolae Dică! Vicecampioana a încasat-o la Cluj Napoca. Şepcile roşii nu i-au dat nicio şansă formaţiei bucureştene. FCSB a pierdut o mare şansă de a urca pe locurile de play-off.

Nicolae Dică nu a reuşit să obţină o nouă victorie în Superliga. Astfel, vicecampioana continuă să gâfâie pentru locul din play-off.

Lovitură teribilă pentru Nicolae Dică!

Prima repriză de la Cluj Napoca a fost cruntă pentru trupa lui Nicolae Dică. În doar 8 minute, ardelenii au marcat de două ori, după două gafe colosale. Thiam a deschis scorul după o gafă uluitoare a lui Şut. Apoi, Ioan Filip a beneficiat de o altă fază de cascadorii râsului. De această dată, Edjouma a fost cel care i-a scos peri albi lui Dică.

În minutul 58, Romario Pires a fost eliminat după o intrare criminală la Andrea Compagno. FCSB a marcat o singură dată, prin Andrei Cordea, în minutul 86.

Scor final U Cluj – FCSB 2-1 şi şepcile roşii au urcat pe poziţia a 11-a în Superliga. De partea cealaltă, echipa lui Gigi Becali e doar pe poziţia a şaptea, cu 20 de puncte şi două restanţe.

Universitatea Cluj – FCSB, echipe de start

U Cluj: Gorcea – Șt. Vlădoiu, Pițian, D. Ispas, Briceag – Ov. Bic, R. Pires, I. Filip – Chipciu, Thiam, L. Fulop
Rezerve: P. Iliev – Fl. Ilie, Nowak, G. Simion, Purece, Remacle, Haită, Hofman, Bălan
Antrenor: Eugen Neagoe

FCSB: Târnovanu – V. Crețu, Dawa, Tamm, Pantea – Edjouma, Ad. Șut, Olaru – Cordea, Compagno, Fl. Coman
Rezerve: A. Vlad – Haruț, I. Stoica, Oct. Popescu, Miculescu, M. Dulca, Nikolov, Radunovic, Radaslavescu
Antrenor: Nicolae Dică

Stadion: Cluj Arena, Cluj-Napoca
Arbitru: Istvan Kovacs / Asistenți: Vasile Marinescu și Ovidiu Artene
Arbitru VAR: Bogdan Dumitrache / Arbitru AVAR: Mihai Marica