Lovitură teribilă pentru FCSB! Mihai Stoica a făcut anunţul momentului. Va lipsi aproape o lună

Lovitură teribilă pentru FCSB! Mihai Stoica a făcut anunţul momentului. Va lipsi aproape o lună. Vicecampioana a suferit teribil la Arad. A fost UTA-FCSB 3-1. Acum, vine o nouă veste proastă. Billel Omrani este accidentat şi va lipsi mai mult timp.

Mihai Stoica, managerul general al vicecampioanei, spune că Billel Omrani are o întindere musculară. Va lipsi între 3 și 4 săptămâni.

Lovitură teribilă pentru FCSB!

Omrani s-a accidentat în meciul cu Petrolul, câștigat de roș-albaștrilor cu 4-1. Billel a intrat atunci în minutul 75, în locul lui Octavin Popescu. „Nouă nu ne-a ieșit jocul cu UTA, pentru că ne-au lipsit Compagno (n.r. – suspendat) și Omrani (n.r. – accidentat). Compagno a fost o mare pierdere pentru noi.

Omrani are o întindere pe care a suferit-o în meciul cu Petrolul. A vrut să arate în 20 de minute cât alții în 90 și s-a accidentat. S-a schimbat în bine, e foarte serios. S-a accidentat și stă cam 3-4 săptămâni”, a declarat Mihai Stoica, în direct la Orange Sport.

Billel Omrani, venit liber de contract după despărțirea de CFR Cluj, a jucat 16 meciuri în acest sezon pentru FCSB, toate în Superliga. Atacantul are două goluri și două pase de gol. În majoritatea meciurilor a intrat de pe bancă, titularul pe postul lui fiind Compagno, golgeterul Superligii, cu 16 goluri.

Cu siguranţă, Omrani va lipsi de la ultimul duel din sezonul regulat. Duminică seara, de la ora 20.00, se joacă FCSB-Sepsi, pe Arena Naţională. Din fericire, pentru vicecampioană, la acest meci va intra Andrea Compagno. Cel mai bun jucător din Superliga a lipsit la Arad din cauza unei suspendări.