Leo Messi scrie istorie pentru Inter Miami. Cum a sărbătorit ultimul gol. Fanii, în delir pe rețelele de socializare / Video

Leo Messi scrie istorie pentru Inter Miami. Argentinianul a marcat, din nou, pentru noua sa echipă și a sărbătorit într-un mod inedit.

Inter Miami s-a calificat în semifinalele Cupei Ligilor, după ce a învins-o pe Charlotte, scor 4-0.

Leo Messi scrie istorie pentru Inter Miami

Campionul mondial a jucat al cincilea meci pentru americani. Leo Messi, Sergio Busquets și Jordi Alba au fost titulari în meciul cu Charlotte. Josef Martinez (12’ – penalty) și Robert Taylor (32’) au înscris în prima repriză. A urmat autogolul lui Adilson Malanda, din minutul 78. Apoi, Leo Messi a închis tabela de marcaj în minutul 86, și a ajuns la 8 goluri marcate pentru Inter Miami.

Starul a sărbătorit într-un mod inedit. L-a imitat pe Spiderman, prin gestul făcut cu mâinile, iar fanii au reacționat rapid pe rețelele de socializare.

„Messi, din nou supererou”, „SpiderMessi”, „Spiderman Messi”, au fost câteva dintre reacții.

Starul argentinian este în topul celor mai buni marcatori de la Inter Miami. A marcat 8 goluri și este pe locul 3, după Leo Campana (16 goluri) și Gonzalo Higuain (29 de goluri).

Echipa lui David Beckham va juca, marți, semifinala cu Philadelphia Union în Cupa Ligilor.

”Când ai jucători ca Leo și Sergio pe teren este greu să nu se producă fotbal.

Este o seară foarte emoționantă pentru fani noștri. Acești oameni au venit să îl vadă pe Leo cum pur și simplu a pășit pe teren. Sincer, performanța lui Sergio a fost și ea incredibilă.

Este un vis devenit realitate pentru toată lumea din acest stadion, dar și pentru toată lumea din această țară să îl vadă pe Leo în MSL. Nu mai am cuvinte…”, a declarat David Beckham, citat de goal.com, în urmă cu câteva zile.