Leo Messi, dat pe spate de propria soţie! Replica virală a Antonelei. Ce a făcut vedeta / Foto

Leo Messi a fost dat pe spate de propria soţie! Campionul a mai primit încă o dată trofeul Cupei Mondiale în cursul săptămânii trecute.

La ceremonia festivă fotbalistul a fost însoțit de soția lui, Antonela Roccuzzo (35 de ani), dar și de cei trei copii ai lor.

Antonela Roccuzzo, mesaj pentru Leo Messi

Antonela a dorit să marcheze momentul printr-o postare pe contul de Instagram. Mesajul ei a devenit viral rapid.

„Dragoste pentru minge, pentru țara și poporul tău. Dragoste pentru echipa ta, care s-a dovedit a fi un grup de prieteni. Iubire care se întoarce triplată de toți cei care pot percepe acea energie nobilă cu care îți faci munca.

Dragoste, bucurie, emoție împărtășită. Toate acestea și multe altele au fost experimentate acum. Mulțumesc infinit! Leo Messi, te iubim!”, a fost mesajul postat de Antonela Roccuzzo pe Instagram.

Postarea soției lui Messi a strâns peste 3,3 milioane de aprecieri și circa 12.000 de comentarii.

Leo Messi a marcat cel de-al 800-lea gol

Joi, pe Estadio Monumental din Buenos Aires, Leo Messi a marcat cel de-al 800-lea gol din întreaga lui carieră sportivă. Este vorba despre meciul amical disputat între Argentina și Panama, scor 2-0.

Naţionala Albiceleste a jucat prima partidă de după câștigarea titlului de campioană mondială la Qatar.

Mijlocaşul formaţiei Atlanta United, Thiago Almada, a marcat primul gol în minutul 78. Apoi Messi a stabilit rezultatul final în minutul 89, când a marcat perfect din lovitură liberă.

De altfel, în partida cu naționala din Panama,  Messi a marcat cel de-al 99-lea gol al său pentru naționala Argentinei din 173 de selecţii.