Leo Grozavu şi-a ieşit din minţi! Şi-a distrus propria echipă după umilinţa cu Sepsi: ‘Un rezultat ruşinos’ + Ameninţări pentru jucătorii de la Poli Iaşi

Leo Grozavu şi-a ieşit din minţi! Şi-a distrus propria echipă după umilinţa cu Sepsi. Moldovenii s-au făcut de râs în faţa covăsnenilor. Au pierdut la scor de tenis primul meci al anului, scor 0-6.

Echipa lui Leo Grozavu a arătat ca o formaţie de B în deplasarea cu Sepsi. În urma înfrângerii suferite echipa moldoveană a rămas pe locul 14 în clasament, cu 23 de puncte.

Leo Grozavu şi-a ieşit din minţi!

La pauză, Sepsi conducea deja cu scorul de 3-0, iar antrenorul ieșenilor, Leo Grozavu, s-a arătat extrem de nervos la finalul partidei. Nu a putut oferi explicații pentru jocul prestat și a afirmat că întreaga echipă s-a prezentat lamentabil.

”Greu de dat explicații. Un rezultat rușinos, ne-am prezentat lamentabil. Face parte din fotbal. Trebuie să fim puternici, tari și să facem mai mult pentru viitor. Începând cu mine, toți am fost de râs.

Specific nouă, când adversarul nu ajunge la poartă, o băgăm noi în propria poartă. Ăsta e fotbalul, trebuie să ne revenim, pentru că altfel vom avea probleme. Toate execuțiile din prima repriză arătau că ne tremură picioarele.

La pauză trebuia să fac 10 schimbări. Toată echipa trebuia schimbată. După un astfel de eșec, lucrurile se văd rău. Suntem la pământ, dar trebuie să ne ridicăm. Asta a fost, e greu de explicat, frică de a juca, am interpretat fazele greșit. Am făcut cadouri și am picat din punct de vedere mental.

Cam ăștia sunt jucătorii. Numai dacă nu vine vreun Messiah pe parcurs. În turul de campionat tot ei au dus greul, trebuie să ne descurcăm”, a declarat Leo Grozavu la finalul partidei, în direct la Digi Sport.