Leo Grozavu s-a enervat cumplit! I-a făcut praf pe jucători după prima repriză cu CSU Craiova: ‘Am ajuns târziu la stadion’ + Avertisment pentru Luis Phelipe

Leo Grozavu s-a enervat cumplit! I-a făcut praf pe jucători după prima repriză cu CSU Craiova. Poli Iaşi a dat lovitura la Craiova. A reuşit să câştige un punct după o repriză secundă foarte bună.

Leo Grozavu este însă nemulţumit de prestaţia jucătorilor săi din prima parte. La pauză, CSU Craiova conducea cu 2-0.

Leo Grozavu s-a enervat cumplit!

Leo Grozavu s-a dezlănţuit. Chiar dacă CSU Craiova-Poli Iaşi s-a temrinat 2-2, antrenorul moldovenilor nu a uitat prestaţia slabă a echipei sale din prima repriză. „Am ajuns târziu la stadion şi nu mă repet. Primă repriză modestă.

Pase simple date la adversar, nu am avut reacţie. E dificil să îi motivezi pe străini. Lumea se gândeşte la vacanţă, la bilete de avion. E relaxare după un meci câştigat. Nu avem în sânge mentalitatea să jucăm la intensitate maximă, antrenamente la fel. Am ridicat tonul că nu am fost pe teren. Apoi, n-am avut dinamică.

A doua repriză au crezut şi ei că e gata jocul. Am avut şi şansă, dar aşa se scrie istoria unui joc. Trebuie să fie în competiţie permanentă. Suntem tari şi orgolioşi la natrenament, dar mai puţin cu adversarii. pentru moral e bine, îi felicit pentru repriza a doua. Roman e un jucător de execuţie. Loveşte bine mingea. Are nevoie de sprijinul celorlalţi că nu poate să facă totul de unul singur”, a spus Leo Grozavu, la finalul meciului, în direct la Digi Sport.

Antrenorul moldovenir l-a avertizat şi pe Luis Phelipe, noua achiziţie a celor de la FCSB. Spune că jucătorul voia să plece în vacanţă după ce a semnat cu vicecampioana. „Luis Phelipe a spus că vrea în vacanţă. A pierdut multe mingi, fără dinamică. Nu mai era cu mintea aici”, a mai spus Grozavu, conform sursei citate.