Laurenţiu Reghecampf, salvat în prelungiri! Probleme mari pentru antrenorul român. E în pericol de a fi dat afară

Laurenţiu Reghecampf a fost salvat în prelungiri! Au apărut probleme mari pentru antrenorul român. Acesta este în pericol de a fi dat afară.

În finalul meciului dintre Al Wehda și Al Taee, Andrei Cordea a marcat golul care a adus egalitatea și l-a salvat pe Laurențiu Reghecampf.

Al Taee a obținut o remiză în meciul cu Al Wehda, scor 1-1. Echipa condusă de Laurențiu Reghecampf a obținut un punct crucial datorită golului marcat de Andrei Cordea în ultimul minut al partidei.

Laurenţiu Reghecampf, salvat în prelungiri!

Românul a înscris al treilea gol pentru Al Taee în cele 16 meciuri jucate. Fostul fotbalist al echipei FCSB a reușit să marcheze în minutul 90+8.

Pentru Reghecampf, meciul a avut un final surprinzător, iar golul marcat de Cordea este de mare ajutor pentru Al Taee în clasament.

Echipa antrenată de român se află pe locul retrogradabil, având 18 puncte după 20 de etape. În prezent, Al Taee este la un punct în spatele lui Al Riyadh, care are cu un meci mai puțin. Următorul duel al echipei lui Reghecampf va fi împotriva ocupantei locului 3, Al Ahli.

Damac pierde pe teren propriu

Echipa lui Cosmin Contra, Damac, nu a câștigat împotriva lui Al-Shabab, o echipă importantă din Arabia Saudită. Cu Nicolae Stanciu în lot, echipa gazdă a pierdut pe teren propriu cu scorul de 0-1.

Al-Shabab a înscris prin cel mai recent transfer, Ivan Rakitic. Croatul a venit gratuit de la Sevilla și s-a adaptat rapid la echipa din Arabia Saudită. De altfel, mijlocașul a marcat deja primul său gol în etapa 20.

Damac se află mai sus în clasament decât Al-Shabab. Echipa lui Cosmin Contra ocupă locul 6, cu 30 de puncte, și este la un punct în spatele lui Al-Ittihad, care are cu un punct mai puțin.

Al Akhdoud, victorie cu Al-Ahli

Al Akhdoud a jucat împotriva lui Al-Ahli în etapa 20. Echipa la care evoluează Andrei Burcă și Florin Tănase a avut un meci dificil împotriva grupării aflate pe locul 3.

Meciul dintre cele două formații s-a încheiat cu scorul de 3-2 în favoarea lui Al Akhdoud. Roberto Firmino a marcat pentru oaspeți, în timp ce Kvirkvelia, coechipierul lui Burcă din apărare, a înscris un autogol. Pentru gazde, golurile au fost marcate de Tawamba, Collado și Al Mansour.

Al Akhdoud se află pe poziția 11 în Arabia Saudită. Echipa în care joacă Andrei Burcă și Florin Tănase are 23 de puncte și este la doar un punct în spatele lui Al-Shabab. Următorul meci al lor va fi împotriva surprizei campionatului, Al-Taawon.