Laurenţiu Reghecampf, dat afară?! Lovitură totală pentru antrenorul român. Are mari probleme la noua echipă

Laurenţiu Reghecampf, dat afară?! Lovitură totală pentru antrenorul român. Are mari probleme la noua echipă. Tehnicianul a încasat o nouă înfrângere categorică, de această dată în deplasare.

Laurenţiu Reghecampf are mari probleme pe banca celor de la Al-Tai. Noua sa echipă a cedat cu scorul de 1-3 pe terenul celor de la Al-Khaleej. A fost un meci din etapa cu numărul 13 din Arabia Saudită.

Laurenţiu Reghecampf, dat afară?!

În urma acestui rezultat, echipa pregătită de Laurenţiu Reghecampf ocupă locul 14 în clasament și are 11 puncte acumulate. De cealaltă parte, adversara din meciul de astăzi se situează pe locul 12, cu 13 puncte.

Sosit la finalul lunii septembrie pe banca celor de la Al-Tai, Reghe are un bilanţ dezastruos. Nu reușește să se impună. A ajuns la 4 eșecuri, un egal și o victorie de când se află la conducerea formației din Arabia Saudită.

În ultimul meci, Al-Tai a început prost partida și a rămas în inferioritate numerică, după eliminarea lui Al Quamiri, din minutul 27. Chiar şi aşa, Al Tai a deschis scorul două minute mai târziu prin golul marcat de Mensah. Nu a reuşit să păstreze avantajul până la pauză.

Gazdele au egalat prin Narey (min. 45+1), din penalty. Au rămas fără un jucător, după eliminarea aceluiași Narey, din minutul 45+12, pentru cumul de cartonașe galbene.

În actul secund, Al-Tai a mai încasat două goluri. Martins și Sherif au punctat pentru Al-Khaleej. Pentru formația lui Laurențiu Reghecampf, Marko Dugandzic a jucat până în minutul 78, în timp ce Andrei Cordea a fost integralist. Următorul meci al lui Al-Tai este programat pe 24 noiembrie, contra celor de la Al-Raed.