L-a umilit în direct! Vedeta de la FCSB, făcută praf de un fost internațional: ‘S-a tăiat ca maioneza’

O vedetă de la FCSB a fost făcută praf de un fost internațional, chiar în direct.

Ionel Ganea (49 de ani), care a evoluat în trecut la echipa națională a României, a vorbit despre prestația unui fotbalist de la FCSB în meciul cu Sepsi, scor 3-1.

Vedeta de la FCSB, făcută praf de un fost internațional

Fostul tricolor l-a luat în vizor pe Andrei Cordea, cel care a marcat al treilea gol al roș-albaștrilor, la doar un minut după ce a fost introdus pe teren.

„Florinel Coman se vede că are o revenire de bun augur, totul e să aibă constanță. Mai era printre jucătorii determinanți și Andrei Cordea, dar în ultimul timp s-a tăiat ca maioneza. Edjouma îmi place foarte mult, e un jucător foarte bun, un fotbalist complet”, a spus Ionel Ganea, potrivit Sport.ro.

După partida cu Sepsi, Andrei Cordea a mărturisit că nu traversează cea mai bună perioadă a sa.

„Da, este normal să fie greu, mi-au trimis și din familie, apropiații…(n.r. criticile la adresa sa). Am rămas o persoană la fel de modestă, muncesc în fiecare zi, știu ce am de făcut. Atât cât intru, 5 minute, 10 minute, încerc să-mi fac treaba.

Orice fotbalist are o perioadă în care nu îi iese jocul. Dacă marcam meciurile trecute, când am avut câteva ocazii mari, lucrurile se schimbau. Se întâmplă, este fotbal, am trecut peste și sunt conștient că pot să fac lucrurile mai bine”, a afirmat Andrei Cordea.

Mijlocașul are o cotă de piață de 2,5 milioane de euro. Cordea a jucat în 44 de meciuri ale celor de la FCSB în actualul sezon, marcând 10 goluri și oferind 5 pase decisive.

Andrei Cordea a semnat cu echipa patronată de Gigi Becali în iulie 2021, când latifundiarul din Pipera a achitat 50.000 de euro celor de la Academia Clinceni.

În trecut, el a mai evoluat la FC Ardealul, Novara și Hermannstadt. La echipa națională a României a debutat în septembrie 2021, acolo unde are în total 5 selecții.