Jucătorul lui Mihai Rotaru, lăudat în direct! Un fost mare atacant nu s-a mai abţinut. A fost fermecat de vedeta de la CSU Craiova

Jucătorul lui Mihai Rotaru, lăudat în direct! Un fost mare atacant nu s-a mai abținut. Alexandru Mitriță impresionează la revenirea în Superliga. Dă pase de gol pe bandă rulantă.

CSU Craiova s-a impus în partida cu Poli Iași, scor 4-1. Alexandru Mitriță a fost lăudat după pasele de gol oferite în debutul Superligii.

Alexandru Mitriță, apreciat de consacrați!

Florin Răducioiu nu s-a abținut și a lansat cuvinte de laudă la adresa lui Alexandru Mitriță. Fostul atacant al celor de la AC Milan l-a comparat pe mijlocașul craiovenilor cu Gică Hagi.

CSU Craiova a ieșit victorioasă în duelul cu Politehnica Iași , din cea de-a cincea etapă a Superligii, scor 4-1.

„Mitriţă e senzaţional, a pictat pe teren! A fost inexistent în prima repriză, dar în a doua repriză a fost altceva. E un jucător fantastic. Victoria este 90 la sută datorită lui, datorită a ceea ce a inventat, ca ceea e a făcut cu mingea.

Mă încântă acest jucător, are o biomecanică rapidă, tipică jucătorilor scunzi, ca Hagi, Maradona. Felicitări lui, mi-a plăcut mult de Mitriţă! Craiova a avut multe probleme în atac, dar Mitriţă a luminat jocul”, a declarat Florin Răducioiu, potrivit Prima Sport.

Alexandru Mitriță a vorbit despre victoria din deplasare. Mijlocașul a oferit și câteva detalii despre incidentul întâmplat în prima repriză. „O victorie meritată, un efort foarte mare. Cred că am o contractură, vom vedea zilele următoare, când voi face o testare. Fiecare jucător își dorește să ajungă la echipa națională.b Am discutat în vestiar, am analizat ce am făcut greșit în prima repriză. Suntem bucuroși că ne-am impus, urmează o partidă dificilă, cu un adversar puternic”, a declarat Mitriță pentru Digi Sport.