Ivaylo Petev şi-a făcut praf echipa! Atac devastator după înfrângerea cu Farul: ‘Am făcut greşeli elementare’ + Mesaj clar pentru Mihai Rotaru

Ivaylo Petev şi-a făcut praf echipa! Antrenorul a lansat un atac devastator după înfrângerea cu Farul. A venit cu un mesaj clar pentru Mihai Rotaru, patronul formației din Bănie.

După CSU Craiova-Farul, 1-2, gazdele s-au îndepărtat de podium. De partea cealaltă, Farul a obținut trei puncte importante în lupta pentru play-off.

Ivaylo Petev şi-a făcut praf echipa!

Ivaylo Petev, tehnicianul echipei din Bănie, și-a mustrat elevii pentru jocul slab prestat în duelul cu gruparea lui Gică Hagi, context în care antrenorul a venit cu un mesaj și pentru patronul de la CSU Craiova, Mihai Rotaru.

„Din păcate, continuăm să facem greșeli elementare, referitor la primele două goluri. Am avut situația în care am egalat și apoi am primit gol. Repriza a doua a fost mai bună. Am lăsat spații în care puteau să marcheze al treilea gol. Dar și norocul ne-a întors spatele. Asta e fotbalul.

Primul gol a fost din vina primului stoper. Dar suntem cu toții vinovați pentru astfel de greșeli. În situațiile din repriza a doua trebuia să marcăm cel puțin un gol. Am lăsat foarte multe mingi ușor. Asta este tensiunea, că trebuie să marcăm cu orice preț. Poate că nu am meritat să câștigăm.

Dacă vorbim despre repriza a doua, au fost multe spații. Numărul 9 de la Farul a jucat singur acolo. Au un portar impecabil. Aceștia sunt cei doi vinovați pentru cele 3 puncte pe care le-am luat. Au fost situații, dar nu au avut ocazii să marcheze. Fiecare trebuie să fie responsabil în anumite situații. Nu este suficient. Vom analiza pentru a vedea ce trebuie schimbat. În ultimele două meciuri am pierdut puncte, din păcate, s-a întâmplat la fel și astăzi”, a spus Ivaylo Petev, după eșecul suferit în fața celor de la Farul.