Ivaylo Petev, făcut praf în direct! Sorin Cârţu l-a distrus pe antrenorul bulgar. Ce greșeală a făcut la meciul cu FCSB

Ivaylo Petev a fost făcut praf în direct de Sorin Cârţu. Acesta nu a avut milă și l-a distrus pe antrenorul bulgar, după înfrângerea oltenilor în meciul cu FCSB, scor 0-2. Fostul preşedinte s-a dezlănţuit la adresa bulgarului.

Fostul președinte al celor de la CSU Craiova i-a criticat pe jucători, în timp ce despre Ivaylo Petev spune că a greșit tactica. Echipa lui Mihai Rotaru este pe locul 3 în Superliga, cu 31 de puncte, la egalitate cu CFR Cluj care este ocupanta locului doi.

Sorin Cârţu l-a făcut praf pe Ivaylo Petev

Sorin Cârțu s-a enervat cumplit după ce CSU Craiova a fost învinsă, pe Arena Națională, de FCSB. Apropiatul lui Mihai Rotaru l-a taxat dur pe antrenorul bulgar despre care spune că a greșit tactica. Nici jucătorii nu au scăpat.

„Rămânem datori de fiecare dată. Mie jucătorii nu mi-au lăsat impresia în vreun moment că pot lua cele trei puncte. Nu am fost pregătiți. Nu mi-au dat impresia că sunt conectați la miza partidei.
FCSB a arătat diferit în repriza a doua. Dar nu poți să știi dacă a fost o schimbare în atitudinea jucătorilor noștri sau poate FCSB s-a retras pentru a conserva rezultatul. Am avut 68% posesia în repriza secundă, dar primul șut periculos a venit în minutul 72. Bine, nu am avut nici trei jucători care contează foarte mult: Mitriță, Bancu și Screciu. Dacă era Mitriță și juca bine… Ne-a prins și prost, după dezamăgirea din Cupă.

Era greu. Nu vedeam echipa asta să se schimbe la 180 de grade după meciul cu Oțelul. Aia e dezamăgirea mare, că nu ne-am calificat. Cu FCSB e greu”, a spus Sorin Cârțu la PrimaSport.

„Tu vrei să-i iei fața în campionat? Hai, ce dracu’!”

„Când joci cu o echipă care ți-a dat 8 goluri în sezonul ăsta, iar tu nu i-ai dat niciun gol… Tu vrei să-i iei fața în campionat? Hai, ce dracu’! Despre ce vorbim? Noi sperăm la campionat… Hai să ne revenim, să nu pierdem la Farul, să batem la Sepsi. Și după să începem returul.

Și a fost vorba și de decizia ăstuia. La meciul cu Oțelul îl bagă pe Soiri, care nu jucase de două luni, acum îl bagă pe Blesa. Nu am înțeles așa ceva! Nu joc de la început cu Markovic? Frate, fă o echipă… El tot face experimente. Înnebunesc, nu alta. Nu știu cum gândește, ce analize face… Mă ia cu capul”, a mai spus Sorin Cârțu.