Incidente violente la meciul CSU Craiova – Farul. Doi suporteri s-au luat la bătaie pe teren

Meciul CSU Craiova – Farul nu a fost lipsit de incidente. Doi suporteri olteni au intrat pe teren și s-au luat la bătaie. Totul s-a întâmplat în minutul 79.

Cei doi bărbați s-au alergat pe teren, s-au lovit cu picioarele și probabil și-ar fi împărțit și câțiva pumni dacă ar fi avut timp.

Arbitrul a fost nevoit să întrerupă meciul câteva secunde, iar fanii nervoși au fost scoși afară de forțele de ordine. Din informațiile apărute, se pare că unul dintre bărbați era susținătorul celor de la CSU Craiova, iar celălalt al echipei FCU Craiova.

Gică Hagi: „Am făcut prea multe greșeli”

CSU Craiova s-a impus în fața celor de la Farul, scor 4-3, într-un meci spectaculos, în care oltenii lui Rădoi au reușit să întoarcă rezultatul.

Farul este pe locul doi în clasament cu 18 puncte, în timp ce CSU Craiova este pe 5 după ce a adunat 14 puncte.

„Nu aș vrea să fiu în locul lui Gică”, a declarat Mirel Rădoi după meci.

„Nu am gestionat ultimele 5 minute din prima repriză cum trebuia, am fost deconectați. Am pierdut într-o manieră care nu trebuia să se întâmple. Cu toții am pierdut, fotbalul e făcut din greșeli, am făcut prea multe din păcate”, a spus și Gică Hagi.