Ilie Dumitrescu, avertisment pentru Gigi Becali. Ce ar trebui să nu mai facă: ‘O să plătească Gigi la un moment dat’

Ilie Dumitrescu l-a avertizat pe Gigi Becali! Ilie Dumitrescu a analizat partida dintre FCSB și CSU Craiova, încheiată la egalitate, scor 1-1. Acesta l-a criticat pe Becali dur pentru intervențiile sale pe care le are în viața echipei.

Fostul internațional a vorbit despre schimbările efectuate la FCSB, dar și despre lipsa unui antrenor adevărat în tabăra „roș-albastră”.

Ilie Dumitrescu îl atacă dur pe Becali

Ilie Dumitrescu îl atacă dur pe Gigi Becali! Fostul atacant nu este de acord cu situația actuală de la clubul latifundiarului. Totuși, de-a lungul acestui sezon, Ilie Dumitrescu i-a lăudat schimbările lui Gigi Becali. Din cauza acestor laude, Dumitrescu a fost acuzat că îl validează pe Becali drept antrenor.

”Mister, mă refer la Gigi Becali, sună mai frumos. Nu e ironic. El mută, astea sunt deciziile lui. El face schimbările. Nu-l validez ca antrenor, eu am fost foarte vehement cu Gigi în zona asta, am fost singurul care l-a înfruntat.

Dar în momentul în care toată lumea de acolo acceptă ca echipa și schimbările să fie făcute de Gigi, n-am cum să spun că Pintilii sau Filip fac schimbările. Aș fi eu penibil și aș cădea în derizoriu să spun că la pauză mută altcineva. La un anumit nivel în lupta asta pentru titlu, se va cunoaște lipsa antrenorului.

O să plătească Gigi la un moment dat pentru că el își asumă tot și nu contează ce se întâmplă. Lucrurile sunt foarte clare. Pintilii pregătește echipa și i se dă echipa cu o săptămână înainte de meci ca să poată să lucreze la antrenament. Unde ați mai văzut chestia asta la un club important?”, a spus Ilie Dumitrescu la Digisport.

În partida de aseară FCSB s-a „trezit” abia în repriza secundă. Scorul a fost deschis în minutul 32 după o cursă fabuloasă a lui Jovan Markovic. Malcom Edjouma a salvat din nou echipa lui Becali, marcând printr-o lovitură superbă de cap.

Cele două echipe au obținut câte un punct în urma rezultatului de egalitate, iar în acest moment ocupă a 3-a, respectiv a 4-a poziție în play-off-ul Superligii.