Ianis Hagi s-a dezlănţuit! Ce a putut să spună după Elveţia-România. A avut mare tupeu

Ianis Hagi s-a dezlănţuit! S-a aflat ce a putut să spună după Elveţia-România 2-2. A avut mare tupeu. Tricolorii lui Edi Iordănescu au salvat miraculos meciul în prelungirile partidei. Deşi am jucat foarte slab, am reuşit să scoatem un egal.

Ianis Hagi recunoaşte că nu am jucat bine, dar este extrem de mulţumit de rezultatul de la Lucerna. S-a terminat Elveţia-România 2-2 şi tricolorii rămân neînvinşi în grupa de preliminarii EURO 2024.

Ianis Hagi s-a dezlănţuit!

„Am reuşit să întoarcem. Ăsta e mesajul pentru toată lumea. Nu cedăm şi încercăm să întoarcem. Credeam că o să scoatem un egal. Era greu. Am schimbat tactic tot la pauză. Am fost mai aproape de poartă. Din toată atacuri rapide am reuşit şi egalul. Greu, şansele erau mici să scoatem ceva, dar am reuşit.

Ne-am adaptat destul de bine după ultimele meciuri în acest sistem de joc. Fiecare meci e diferit. Mesajul este că ne-am adaptat la situaţie. Am reuşit să scoatem două egaluri. Sunt două rezultate bune.

Avem două meciuri importante şi sperăm să ieşim bine de acolo în septembrie. Două meciuri complicate. Am vrut să jucăm fotbal mai mult, dar am reuşit să egalăm. Sunt paşi în faţă, pozitivi, moralul crşete de la meci la meci. Am ieşit bine în meciurile astea. Nu e sărbătoare, au trecut 4 meciuri.

Nu sunt 6 puncte sau 4, dar avem încredere în grup, în noi. Nu am cedat şi asta e foarte bine”, a spus Ianis Hagi, la finalul meciului, în direct la Prima TV.