Ianis Hagi, la capătul puterilor! Internaţionalul român nu mai suportă situaţia de la Rangers: ‘Sunt dezamăgit’

Ianis Hagi, la capătul puterilor! Internaţionalul român nu mai suportă situaţia de la Rangers. Este uitat, meci de meci, pe banca de rezerve. I-a trimis un mesaj indirect antrenorului său, Michael Beale.

Ianis Hagi a fost, din nou, lăsat pe banca de rezerve la Rangers. A intrat pe teren abia în minutul 57 al confruntării cu Greenock Morton din „optimile” Cupei Scoției, 2-1.

Ianis Hagi, la capătul puterilor!

La finalul meciului, Ianis Hagi s-a dezlănţuit. A recunoscut pentru prima oară public că nu e mulțumit de actualul său statut. „Orice fotbalist își dorește să joace. Cu siguranță sunt dezamăgit de această situație, dar îi respect deciziile antrenorului. Asta nu înseamnă că sunt de acord cu ele, dar le respect, el este antrenorul echipei.

Eu sunt un simplu jucător, iubesc fotbalul. Mă antrenez zilnic la sută la sută. M-am întors după o accidentare care m-a ținut un an departe de fotbal. Ei mă cunosc, îmi știu istoria la acest club. Vreau doar să joc”, a punctat Ianis, conform scotsman.com.

Ianis Hagi nu mai prinde primul „11” al lui Rangers nici contra adversarilor mult mai slab cotați. Abia în repriza secundă, în minutul 57, când Rangers era condusă cu 0-1, Michael Beale a apelat la serviciile românului.

Vicecampioana Scoției a întors scorul în decurs de opt minute, după reușitele lui Deesers (’60) și Danilo (’68). „Nu a intrat cu adevărat în joc, dar a fost cât pe ce să înscrie cu un șut frumos cu stângul”, au notat cei de la Ibrox News.