Hermanstadt şi FC Botoşani au dat-o la pace! Moldovenii lui Mihai Teja, început de senzaţie. Sunt lideri în Superliga, alături de Farul lui Gică Hagi

Hermanstadt şi FC Botoşani au dat-o la pace! Moldovenii lui Mihai Teja au un început de senzaţie. Sunt lideri în Superliga, alături de Farul lui Gică Hagi, cu câte 7 puncte acumulate după primele 3 etape din acest campionat.

Hermastadt – Botoşani 1-1, după un meci extrem de încins la Mediaş. Nou-promovata a condus, dar nu a reuşit să obţină a doua victorie a sezonului.

Hermanstadt şi FC Botoşani au dat-o la pace!

Hermanstadt şi FC Botoşani au terminat la egalitate, 1-1, într-un meci în care VAR-ul a avut din nou probleme. În repriza secundă, sistemul s-a defectat. Paraschiv a deschis scorul pentru sibieni la 8 minute de la reluare, cu o execuţie superbă.

Moldovenii lui Mihai Teja nu au plecat cu mâna goală de la Mediaş. Au egalat după un penalty transformat de Florescu în minutul 71. Astfel, după 3 etape din Superliga, Botoşaniul lui Teja e pe primul loc în campionat, la egalitate de puncte cu Farul lui Gică Hagi, 7. De partea cealaltă, Hermastadt are 5 puncte. Ambele echipe sunt neînvinse după 3 runde.

FC Hermannstadt – FC Botoșani, echipele de start:

HERMANNSTADT: Iliev – Butean, Bejan, I. Stoica, Opruț – Sota, Biceanu, Alhassan – P. Petrescu, Oroian, Paraschiv
Rezerve: Muțiu, Antoche, Năstăsie, P. Iancu, Răuță, Buhăcianu, C. Popescu, S. Balaure, Hora
Antrenor: Marius Măldărășanu

FC BOTOȘANI: E. Pap – Sno, V. Dican, Șeroni, Țigănașu – Perianu, Mussis – Tisdell, Santos, Mailat – Camara
Rezerve: Ureche, Boli, Dragu, Sylla, Florescu, Shahaf, Tîrcoveanu, Grubac, M. Roman I
Antrenor: Mihai Teja

Stadion: Gaz Metan (Mediaş)
Arbitru: Petrescu Radu (Bucureşti) / A1: Ghinguleac Radu Adrian (Bucureşti), A2: Grigoriu Mircea Mihail (Bucureşti) / Arbitru VAR: Chivulete Andrei Florin (Bucureşti), Arbitru AVAR: Marica Mihai Marius (Bistriţa)