Haos la Napoli: război între Paolo Maldini și Luciano Spalletti, la vestiare/ Video

AC Milan a furnizat o mare surpriză și a învins liderul Napoli, chiar pe ”Diego Maradona” cu un neverosibil 4-0.

Între cele două echipe a început deja războiul, asta pentru că se vor înfrunta și în sferturile Ligii Campionilor.

Război între Paolo Maldini și Luciano Spalletti, la vestiare

La pauza meciului, între antrenorul napoletanilor, Luciano Spalletti și directorul tehnic al lui Milan, Paolo Maldini, informează Rai1.

Antrenorul lui Napoli a fost nemulțumit de dansul lui Rafa Leao și lui Leao lipsa de respect față de tifosii napoletani. El consideră că i-a provocat pe suporteri prin modul de a se bucura după ce a deschis scorul.

„Mi-a spus că mereu mă plâng de ceva, cu Rafael n-am discutat. M-a deranjat că s-a băgat în vorbă peste mine, în rest eu n-am nicio problemă”, a explicat Spalletti.

Spaletti a fost imediat contrat de către Paolo Maldini, cel care i-a spus ”ce naiba mai vrei”.

„Mister, ești nervos, ai câștigat campionatul, ce naiba mai vrei?”, a spus Maldini.

Spiritele s-au calmat după ce a intervenit jucătorul Rafa Leao, care se pare că i-a cerut scuze lui Spaletti pentru dansul ostentativ.

Este doar primul episod al ”războiului” dintre Napoli și AC Milan. Cele două echipe se vor întâlni, săptămâna viitoare, în turul sferturilor de finală din Liga Campionilor.

Milan a puverizat Napoli

AC Milan a învins duminică, în deplasare, scor 4-0, pe Napoli, liderul detaşat din Serie A.

Într-un meci contând pentru etapa a 28-a, Milan a controlat prima repriză şi a marcat de două ori. Rafael Leao a deschis scorul în minutul 17, iar Brahim Diaz a făcut 2-0 în minutul 25. Napoli, fără golgeterul Osimhen, nu a avut replică, iar milanezii au înscris încă două goluri: Rafael Leao (min. 59) şi Saelemaekers (min. 67)  stabilind un scor final greu de anticipat la startul meciului: 4-0 pentru AC Milan.

Milanezii sunt pe locul 3, cu 51 de puncte, în timp ce Napoli rămâne lider în Serie A, cu 71 de puncte, având 16 puncte avans faţă de locul secund, Lazio.