Greu de ucis! Dinamo n-a lăsat o impresie rea în Cupă, dar Sepsi a fost din `altă ligă`!

Cam așa s-a scris istoria: Dinamo cu voința, Sepsi cu putirința. Și primii au înscris oaspeții primiți, cu toată ostilitatea unui stadion plin de ”câini”.

În minutul 16, Francisco Junior a prins un voleu la rădăcina barei. Și chiar dacă Dinamo a încercat să facă ceva până la pauză, tot Sepsi a fost cu ocaziile. După revenirea de la vestiar, tot Sepsi a mușcat, în minutul 58, prin Ispas.

Și când lumea își imagina că asta a fost tot, Dinamo a dat semne de revenire. Lovitura liberă executată de Roșu a fost respinsă de Began în Ciobotariu, și tribuna s-a aprins. A venit însă al doilea autogol, cel al lui Patriche, din minutul 88.

Dar culmea, ”câinii” n-au avut plumb în ghete, și finalul a fost incandescent, pentru că Roșu a dat gol în minutul 90+3 și a stabilit scorul final, un onorabil 2-3 pentru Dinamo. Care rămâne deasupra Unirii și a Petrolului în clasamentul grupei, în timp ce Sepsi pare desprinsă în câștigătoare.

Dinamo: Dujmovic – Giafer, Quentin Bena, Patriche – G. Larrucea – Ghezali, Iglesias, N. Roșu, Amzăr – A. Bani – A. Pop
Rezerve: Șt. Fara, Dudea, I. Roșu, Demici, Borcea, Buhăescu, A. Șerban, Delciu, Florescu
Antrenor: Ovidiu Burcă

Sepsi: Began – Aganovic, Ciobotariu, M. Tamaș, R. Ispas – N. Păun, Francisco Junior – Bărbuț, Achahbar, R. Varga – Tudorie
Rezerve: Niczuly, J. Rodriguez, Dragomir, Ștefănescu, C. Matei, Safranko, M. Dumitrescu, Ninaj, Golofca
Antrenor: Cristiano Bergodi