Gigi Becali, umilit în direct! Ilie Dumitrescu nu s-a mai abţinut. A dat de pământ cu şeful de la FCSB

Gigi Becali, umilit în direct! Ilie Dumitrescu nu s-a mai abţinut. A dat de pământ cu şeful de la FCSB. S-a aflat imediat ce l-a scos din minţi pe fostul internaţional. Implicarea masivă în echipă a fost criticată la scenă deschisă.

Gigi Becali nu s-a mai putut abţine. A făcut schimbări şi la meciul FC Argeş-FCSB 1-2. A mutat şi înainte de meci, dar şi la pauză.

Gigi Becali, umilit în direct!

Gigi Becali a fost contestat dur, în direct, de către Ilie Dumitrescu. Dacă la începutul meciului contesta schimbarea pregătită de Becali, Dawa în locul lui Iulian Cristea, după meci l-a ironozat.

Becali a dictat o mutare-surpriză la pauza meciului din Trivale. A ordonat înlocuirea lui Edjouma, marcator pentru roș-albaștri în ultimele trei meciuri, schimbându-l pe francez cu Vali Crețu. Astfeş, Sorescu a avansat pe postul de extremă.

Dumitrescu a ținut să-l felicite pe post pe Becali pentru decizia luată la pauză. A făcut-o în stilul caracteristic, ironic.

„Dacă am ajuns să spun că Gigi a fost inspirat cu acea schimbare de la pauză, înseamnă că nu mai e nimic altceva de spus. Înainte, nu mă simțeam confortabil s-o spun, nu mă simțeam confortabil să mă gândesc că se întâmplă lucrul acesta.

Dar în seara aceasta a fost inspirat Gigi! Bravo, Mister, de acolo din sufragerie! Sufragerie era pe vremuri…Mă rog, în living”, a spus Ilie Dumitrescu, în direct la Digi Sport.

Înainte de startul meciului, Ilie Dumitrescu a contestat decizia lui Becali de a-l folosi pe Dawa în centrul defensivei. „Apare Dawa în axul central, lângă Tamm. Sunt surprins că se renunță atât de ușor la Cristea, care a făcut un meci foarte bun la CFR. Dacă i se poate imputa lui golul egalizator al celor de la Universitatea Craiova… Eu nu sunt de acord cu Gigi la chestia asta, dar el decide.

Să ne amintim câte greșeli a putut să facă Dawa și nu a fost niciodată schimbat. Cristea a făcut o singură greșeală. Să fie sănătos (n.r.- dacă afirmația lui îl deranjează pe Gigi Becali), noi comentăm cum vrem”, a spus Ilie Dumitrescu înainte de meci.