Gigi Becali, umilit în direct! Greşeala uriaşă a şefului de la FCSB. L-a costat scump

Gigi Becali a fost umilit în direct! O greşeală uriaşă a şefului de la FCSB l-a costat scump.

Dinu Gheorghe a analizat prestațiile jucătorilor de la FCSB după meciul câștigat pentru prima dată de Rapid în acest sezon de play-off, scor 1-0.

De altfel, giuleștenii au înregistrat prima victorie după șase etape (4 înfrângeri și 2 remize), în vreme ce roș-albaștrii nu pierduse niciun meci în ultimele 5 etape (trei victorii și 2 remize).

Gigi Becali, umilit în direct de Dinu Gheorghe

Fostul conducător al mai multor cluburi din fotbalul românesc a spus despre Billel Omrani că a fost cel mai slab jucător al partidei.

„Schimbarea lui Comapgno… A intrat Omrani, care zici că a venit de la old-boys. El a păcălit fotbalul de câțiva ani. S-a găsit societatea filantropică FCSB să îi facă o viață frumoasă în București, îi dă și niște bani. Nu știu după ce criterii l-au luat.

E o rușine că acest jucător evoluează în Liga 1. Și Marius Niculae, dacă slăbește câteva kilograme, joacă lejer ce joacă Omrani. Își merită soarta. Va fi al optulea an când nu câștigă titlul. Poate rata și cupele europene.

Coman și Cordea au ratat ocaziile reprizei a doua, iar pe Tavi Popescu nici gratis nu-l ia cineva. FCSB se îndepărtează de titlu.

Nu știu cum îl suportă Gigi Becali pe acest bătrânel venit de la old boys. Omrani este o rușine!”, a transmis Dinu Gheorghe, conform ProSport Special.

Cel care a marcat în meciul Rapid-FCSB a fost Alexandru Albu, în minutul 21, după pasa lui Funsho Bamgboye.