Gigi Becali surprinde din nou! Ce a putut să spună despre vedeta lui Elias Charalambous. Ar putea să îi schimbe poziţia din teren

Gigi Becali surprinde din nou! S-a aflat ce a putut să spună despre vedeta lui Elias Charalambous. Ar putea să îi schimbe poziţia din teren după meciul de luni seara, cu Farul Constanța.

După 1-1 cu Farul, Gigi Becali a rămas impresionat de prestațiile de pe teren a lui Alexandru Băluță.

Gigi Becali surprinde din nou!

Alexandru Băluță a fost titular la meciul din etapa cu numărul 24, cu Farul, iar acesta a evoluat până în minutul 89, atunci când a fost înlocuit de David Miculescu.

Cele 89 de minute l-au făcut pe Gigi Becali să își dea seama că Bălută este un jucător care este gata să dea tot ce are, indiferent de poziția din teren pe care Elias Charalambous o alege pentru el.

„Băluță, dacă-l pui şi portar, apără. Îşi dă viaţa, are ambiţie oltenească. Îl pui portar, apără. Orice îl pui. Dacă-l pui fundaş central, joacă şi fundaş central. Joacă orice, îşi dă viaţa.

De Tavi (n.r. – Octavian Popescu) sunt mulţumit, puţină creştere, poate încet, încet revine. Prima dată când mi-a plăcut de Tavi”, a declarat Gigi Becali, patronul celor de la FCSB, într-un interviu acordat presei în fața palatului său, potrivit gsp.ro.

În 23 de partide jucate în acest sezon, Alexandru Bălută a reușit pentru FCSB să înscrie 3 goluri și să ofere 5 pase decisive.