Alexandru Băluță are tupeu! I-a făcut praf pe fanii celor de la CSU Craiova: ”Le-am răspuns pe teren” + Ce spune despre lupta la titlu în Superliga

Alexandru Băluță are tupeu! I-a făcut praf pe fanii celor de la CSU Craiova, după injuriile încasate la finalul de repriză. Ce spune despre lupta la titlu în Superliga. FCSB promite victoria la finalul competiției.

Alexandru Băluță, o primă reacție la adresa Peluzei Nord! Ce a transmis jucătorul FCSB-ului, după un 3-0 cu fosta sa echipă.

Alexandru Băluță are tupeu!

Roș-albaștrii au făcut legea pe arena Ion Oblemenco, duminică seară, 3-0 cu CSU Craiova!

Vicecampioana a dominat rivala până în ultimul moment, Darius Olaru deschizând scorul în prelungirile primei reprize. Florinel Coman a dublat avantajul în repriza secundă, cu un șut din interiorul careului. Miculescu închide partida cu o execuție de excepție, gol marcat cu stângul în minutul 83.

Alexandru Băluță, fost jucător al celor de la CSU Craiova, a admis că se aștepta la resentimente din partea suporterii olteni.

Mijlocașul a transmis un mesaj în vederea Peluzei Nord.

”Un meci special pentru că m-am întors acasă. Am reușit să luăm cele trei puncte și asta este cel mai important.

Prima repriză a fost echilibrată, cea de-a doua ne-a aparținut. Mai sunt multe meciuri, punctele se vor înjumătăți în play-off. Este important că ne menținem forma. Avem două zile în care ne vom reface și ne așteaptă Farul, un meci foarte greu!

Mă așteptam la o reacție negativă din partea publicului. Nu mă interesează. Le-am răspuns pe teren.

Mi-am propus să nu ascult ce au de zis. Îi respect în continuare, merg cu capul înainte orice ar fi. Mergem acasă fericiți.

Am reușit să scriu o pagină în istorie și era normal să reacționeze astfel. Nu mai contează. Eu sunt un profesionist, dau tot ce am indiferent unde joc și asta contează!, a spus Băluță, conform digisport.ro.

FSCB se va duela, în continuare, cu Farul Constanța pe Arena Națională, pe data de 5 februarie, de la ora 20.00!