Gigi Becali ‘sparge banca’! Suma pe care o va câştiga latifundiarul din Pipera. Dezvăluiri de ultimă oră din interior

Gigi Becali ‘sparge banca’! Suma uriaşă pe care o va câştiga latifundiarul din Pipera. Dezvăluiri de ultimă oră din interior. Şeful celor de la FCSB este foarte aproape de o afacere nesperată.

Gigi Becali a renunţat la Malcom Edjouma, iar acum poate să încaseze o sumă importantă de bani pe jucător.

Gigi Becali ‘sparge banca’!

Malcom Edjouma e în mare formă la Bari, echipa unde a fost împrumutat de către cei de la FCSB. A impresionat în ultimul meci în care a evoluat pentru italieni. Bari a pierdut cu Cremonese, dar jucătorul care aparţine de echipa roş-albastră a strălucit.

A fost introdus pe teren de antrenorul Giuseppe Iachini în minutul 68, după ce l-a înlocuit pe Mattia Maita, la scorul de 0-2. Francezul a înscris unicul gol al echipei sale în prelungirile partidei.

Mijlocașul francez a fost remarcat de jurnaliștii italieni după ultima evoluție, în ciuda înfrângerii. A avut o prestație solidă în cele 25 de minute în care a evoluat și a reușit să înscrie în minutul 90+2 cu un voleu imparabil din afara careului.

„Edjouma a intrat cu spiritul și atitudinea potrivite și a fost recompensat cu un gol. În acest moment, pare o opțiune mai bună decât Lulic și alții”, notează Tuttobari.

A fost al doilea gol marcat de Malcom Edjouma în tricoul celor de la Bari, pentru care a adunat 21 de partide. Malcom Edjouma, fotbalist care aparține de FCSB, joacă în acest sezon sub formă de împrumut la Bari. Pentru un transfer definitiv, italienii au varianta de a achita clauza în valoare de 600.000 de euro, conform înțelegerii cu clubul bucureștean.

„Edjouma se întoarce dacă vreau eu, că el e împrumutat până în vară. Dar eu vreau să-l iau. Strică un jucător în plus? Dacă se întoarce, îl bag direct atacant. Doar atacant va juca. Dă cu capul, apare bine în fața porții, dă goluri, se lipește mingea de el”, a spus Gigi Becali, despre Edjouma, în ianuarie 2024.