Gigi Becali se va enerva crunt! Start fals pentru FCSB în 2023. Ce a făcut noua achiziţie, Deian Sorescu / Video

Gigi Becali se va enerva crunt! Start fals pentru FCSB în 2023. S-a aflat ce a făcut noua achiziţie, Deian Sorescu, în primul amical al anului. Vicecampioana nu a avut nicio şansă cu polonezii de la Pogon.

Gigi Becali l-a adus pe Deian Sorescu, dar fostul dinamovist n-a rupt gura târgului în primul meci. FCSB – Pogon 0-2 şi sunt probleme pentru vicecampioană.

Gigi Becali se va enerva crunt!

deian Sorescu a fost titular cu Pogon. A fost folosit ca fundaș dreapta în prima repriză, iar după pauză a fost urcat ca extremă dreapta. „Vreau să fiu judecat după evoluții, nu după echipa la care am fost (n.r. Dinamo). Sunt un jucător profesionist și îmi fac treaba la orice echipă voi fi”, a spus fotbalistul în momentul prezentării.

Din primele minute Deian s-a aflat la capătul diagonalelor venitre dinspre Edjouma sau Cristea. Superofensiv, internaționalul român a ajuns adesea în poziții de centrare și chiar a și finalizat în câteva rânduri. Ba chiar s-a dovedit și un bun om de ultimă pasă, având câteva astfel de execuții în spatele stoperilor polonezi. A fost oprit greu de foștii adversari din Polonia.

Pintilii a vrut să-l vadă pe Deian pe toate posturile pe care-l poate folosi. În a doua parte l-a avansat, după ieșirea lui Radaslavescu. Totuşi, vicecampioana a avut probleme. A pierdut pe final de meci. Fornalczyk  a dechis scorul în minutul 73, iar Zahovic a stabilit scorul final, în minutul 84.

FCSB va mai disputa un meci amical în cantonamentul din Antalya. Luni, de la ora 16:00, vicecampioana joacă împotriva polonezilor de la Rakow, echipa de unde a fost împrumutat Deian Sorescu.