Gigi Becali pregăteşte marea lovitură! Ofertă pentru o vedetă de la FCSB. Echipa importantă care îl vrea pe jucător

Gigi Becali pregătește marea lovitură! Ofertă pentru o vedetă de la FCSB. Echipa importantă care îl vrea pe jucător. Totul s-a aflat după meciul de duminică seară cu CFR Cluj, scor 1-1.

FCSB a remizat cu CFR Cluj, 1-1, în meciul din runda a 19-a . Cele două goluri au fost înscrise de Tachtsidism, în minutul 8, pentru clujeni, și de Darius Olaru, în minutul 26, pentru roș-albaștrii.

Ofertă importantă pentru o vedetă de la FCSB

Siyabonga Ngezana s-a făcut remarcat deja la FCSB și echipe mari din campionatele din afară au pus deja ochii pe el. Gigi Becali a dezvăluit că a fost sunat de către un club din Franța care și-a arătat interesul pentru stoper.

Însă, patronul a declarat că nu este încă interesat să renunțe la fotbalist în acest sezon, dar pentru un preț corect, ar lua în calcul transferul.

”M-au întrebat cât costă Ngezana, de la o echipă din Franța. Dar am zis că nu fac prețuri la jucători în timpul campionatului. Orice jucător e de vânzare la mine”, a spus Gigi Becali, la Fanatik.

Siyabonga Ngezana a fost transferat la FCSB de la Kaizer Chiefs în vara acestui an, pentru suma de 600.000 de euro.