Gigi Becali nu se mai abţine! Elias Charalambous e terminat. Anunţ clar al șefului de la FCSB

Gigi Becali nu se mai abţine! Elias Charalambous e terminat. A apărut un nou anunţ al șefului de la FCSB.

Patronul roș-albaștrilor nu mai are răbdare după remiza obținută cu Nordsjaelland, scor 0-0, din turul al treilea preliminar de Conference League.

Gigi Becali nu se mai abţine

Astfel, Gigi Becali a hotărât să ignore deciziile luate de Elias Charalambous și Mihai Pintilii. Finanțatorul vicecampioanei vrea ca Octavian Popescu să ajungă în primul 11. Fotbalistul ar urma să evolueze pe postul de extremă dreapta.

„Am văzut că e criticat Tavi Popescu. Vă anunț acum, Tavi Popescu a fost extraordinar. Nu numai că a scos roșu. E și greșeala mea. Joacă, mă, cu Tavi că e fotbalist. Să joace în dreapta și gata! Acum asta va fi. Coman stânga, Tavi dreapta”, a afirmat Gigi Becali.

Gigi Becali a trecut la ameninţări

Andrei Cordea (24 ani), titular în partida disputată în Ghencea, l-a enervat la culme pe patronul de la FCSB, Gigi Becali cerând ca acesta să fie schimbat la pauza dintre reprize.

Mai mult, finanțatorul roș-albaștrilor i-a spus lui Cordea că el va avea statut de rezervă la meciurile viitoare.

„Dacă m-a supărat Cordea? Păi ce fel de fotbalist ești tu? Tu primești mingea și nu vrei să dai gol că ești ‘blat’. Coman nu a avut cu cine să joace. El a zis ‘stai puțin că mă întorc. Cum să îți dau ție gol?’

Dacă jucam și noi în 10… Mai bine îl lăsam pe bancă să o rupă. O să tocească banca, o să o rupă. A ținut cu danezii!”, a mai spus Gigi Becali.

Meciul retur cu danezii se va disputa pe 17 august, de la ora 19:30, în Danemarca.

De altfel, pentru a se putea concentra asupra returului, vicecampioana României a cerut ca partida cu Hermannstadt, din etapa a cincea a Superligii, să fie amânată, chestiune agreată de echipa din Sibiu.

Formația câștigătoare va juca cu învingătoarea dintre Sabah și Partizan Belgrad. Duelurile din play-off vor avea loc pe 24 și 31 august.