Gigi Becali l-a distrus pe Darius Olaru! Atac uluitor la adresa căpitanului de la FCSB: ‘Nu l-am văzut niciodată atât de slab’

Gigi Becali l-a distrus pe Darius Olaru! Atac uluitor la adresa căpitanului de la FCSB. Chiar dacă echipa lui Elias Charalambous a câştigat cu CSU Craiova, latifundiarul din Pipera nu a fost mulţumit.

Gigi Becali spune că Darius Olaru a făcut un meci foarte slab. Mai mult, a dezvăluit că l-ar fi scos din minutul 30 dacă nu era căpitanul echipei.

Gigi Becali l-a distrus pe Darius Olaru!

„În seara asta am avut şi multe ocazii.  Tavi a fost bunicel, dar nu e ceea ce vreau eu pentru Europa. Le-am transmis şi la pauză. Să le spui că la 2-0 e câştigat meciul şi am trei puncte. De ce să joc decisiv ca să primesc gol.

Şi tot Olaru a fost încăpăţânat şi nu a înţeles. Am câştigat meciul jucând cu Olaru slab. Nu l-am văzut niciodată atât de slab. Dacă era altul în locul lui îl schimbam în minutul 30, dar n-am făcut nimic din respect pentru el. Nu se poate să dai toate mingile la adversar. Azi a fost gripatul echipei”, a tunat Gigi Becali, în direct la Digi Sport.

Dacă pe Olaru l-a criticat, Gigi Becali l-a lăudat pe Mihai Lixandru. Spune că e un jucător exponenţial pentru FCSB. „Nu mai vreau să mă mândresc. Aţi văzut că m-am mândrit şi am luat 4-0 de la Rapid. Dacă Domnul a făcut toate nu mă mândresc. Am spus din jocul şi valoarea echipei că vom câştiga. După Şut a apărut şi Lixandru. El este exponenţial.

Ca să termin cu trufia nu mai spun nimic. Dacă luaţi şi analizaţi prima repriză cu Rapid a fost a noastră. Au dat un gol din greşeală şi apoi debandada. Eu am mizat însă pe valoarea echipei”, a mai spus Becali, conform sursei citate.