Darius Olaru l-a contrat pe Gigi Becali! Ce i-a transmis patronului după meciul cu CSU Craiova: ‘Păi de ce nu m-a scos’ + Ameninţări pentru cei de la CFR Cluj

FCSB a bifat cea de-a treia victorie, în cea de-a treia etapă din play-off-ul competiției interne! Vicecampioana a înregistrat un 2-0 cu CSU Craiova, pe Arena Națională, sub privirile ascuțite ale celor 32.227 de fani, cifră oficială! Darius Olaru a vorbit la finalul partidei.

Oltenii au fost reduși la tăcere, fiind lipsiți de principalul jucător care ar fi putut face diferența în teren, Alexandru Mitriță. Darius Olaru nu a strălucit în teren, duminică seară, însă a analizat partida, la rece.

Darius Olaru l-a contrat pe Gigi Becali!

Mijlocașul central a observat o prestație colectivă ambițioasă, însă nu a fost mulțumit în ceea ce privește evoluția personală. Jucătorul lui Elias Charalambous admite că nu se gândește la nimic altceva, decât la cucerirea titlului alături de FCSB.

”Mă simt bine, am avut ceva crampe pe final, dar atât. Am făcut o primă repriză foarte bună, am dominat jocul prin ocazii. le-am lăsat posesia deliberat şi am contraatacat. Era clar că dacă recuperăm mingea vom avea pe contraatac ocazii. A doua repriză aşa am intrat. Ne-am propus să îi lăsăm să paseze. Păi de ce nu m-am schimbat, ştiu că nu am făcut o partidă bună. Dacă nu sunt eu este Coman.

Suntem o echipă, jucăm toţi. Şi eu am făcut o partidă slabă, cred că de nota 5,50 maxim. E bine că am câştigat şi asta e cel mai important. Acum, mă gândesc să luăm titlul şi apoi vedem ce va fi. Nu e nimic câştigat. Ne aşteaptă un meci greu cu CFR Cluj. Este presiune aici, dar aşa e peste tot. Ne-am obişnuit. Să terminăm cu capul sus şi să luăm campionatul. Să ne focusăm pe meciul cu CFR şi apoi ne gândim mult mai bine. Vreau să fiu campion, nu contează după ce meci va fi!”, a admis Olaru, la digisport.ro.